جستجوی محصولات
تاریخ :۱۳۹۹/۰۲/۱۲
کد خبر :۷

 رولیک یکی از قطعات استاندارد و از اجژا جدا ناپذیر تجهیزات انتقال مواد می باشد که وظیفه کاهش اصطکاک بیت قطعات تجهیزات و انتقال مواد مکانیکی را دارد و با نامهایی از قبیل رولیک و رولر و غلطک و هرزگرد نیز شناخته میشود . شرکت اتراکو سازنده انواع رولیک های فلزی و پلیمری مطابق با استاندارد  های روز و معتبر دنیا می باشد که بالاترین کیفیت رولیک را برای کارفرمایان تضمین می نماید

 

رولیک ها از نظر ساختار متریال یا جنس رولیک به دو دسته رولیک فلزی و رولیک پلیمری تقسیم می شود. رولر فلزی معمولا از جنس هایی نظیر رولیک آهنی ساده ، رولیک آلومینیومی ، رولیک چدنی و رولیک استیل ساخته می شود . رولر پلیمری معمولا از جنس هایی مانند رولیک تفلونی یا رولیک پی تی اف ای، رولیک پلی اورتان رولیک پی ای و رولیک اچ دی پی ای ساخته می شود .

 

مشاهده محصولات زیر مجموعه نوار نقاله

 

 رولیک از لحاظ ساختمان به دو حالت کلی طبقه بندی می شود که دسته اول شامل رولیک پرسی یا رولیک با قطعات ثابت است و دسته دوم  رولیک تعویضی یا رولیک با قطعات تعویض شونده می باشد. در رولر پرسی قطعاتی نظیر بلبرینگ رولیک ، شفت رولیک و همینطور کاسه نمد های رولیک به صورت پرسی مونتاژ شده و امکان تعویض و تعمیر این قطعات به راحتی امکان پذیر نخواهد بود .

 

رولیک های تعویضی یا رولر با قطعات تعویض شونده اجزاء استانداردی در نوار نقاله ها هستند که قطعات تشکیل دهنده رولر مانند شفت رولر ، بلبرینگ رولر ، کاسه نمد رولر و درپوش رولر به راحتی قابل تعویض یا تعمیر می باشد . رولیک های تعویضی ساخته شده توسط اتراکو دارای قطعات آب بندی بیشتری نسبت به رولیکهای پرسی می باشد که این موضوع طول عمر مفید این نوع رولیک را افزایش می دهد .

 

نوار نقاله ضربه گیر

 

 ساخت رولیک تفلونی یا رولر پی تی اف ای شامل تراشکاری گرده تفلون و مونتاژ قطعات رولیک بر روی پوسته اصلی می باشد . تولید رولیک PTFE برای استفاده در شرایط و فعالیت های مخصوصی در نظظر گرفته می شود و معمولا رولیک تفلونی یا رولیک پلیمری را در شرایط مرطوب و شرایطی که دارای خواص اسیدی در مواد حمل شوند می باشد به کار میگیرند.

 

رولیک ضربه گیر یا ایمپکت رولر نوعی از رولیک های تولیدی شرکت اتراکو می باشد که رینگ ها و حلقه های لاستیک و ارتجاعی رو آنها مونتاژ می شود . رولیک ضربه گیر به دلیل رینگ های ارتجاعی که دارد مانع از آسیب رساند مواد شارژ شونده بر روی نوار نقاله می شوند .رولیک ضربه گیر را می توان در رولیک های رفت یا رولیک های برگشت نوار نقاله استفاده نمود .

 

رولر ضربه گیر دارای حلقه های لاستیکی می باشد که معمولا از جنس لاستیک های مقاوم در برابر سایش می باشد. رولیک های ضربه گیر معمولا در قسمت ابتدایی و قسمت های متقاطع نوار نقاله ها استفاده می شودیا به عبارت دیگر در قسمت هایی که بار با ضربه به نوار نقاله برخورد دارد مانند ریزش شدن مواد معدنی از ارتفاع بر روی نوار نقاله یا بارگیری نوار نقاله ایی که در زیر سنگ شکن ها قرار دارد از رولیک ضربه گیر شرکت اتراکو استفاده می شود.

 

رولیک ساخته شده توسط اتراکو دارای سه شکل عمده و کلی می باشد که عبارتست از : رولیک استوانه ایی و رولیک مخروطی و رولیک ترکیب استوانه و مخروطی که به رولیک ترکیبی نیز شناخته می شود. استفاده از شکل رولیک نیاز به تجربه و تخصص در طراحی و ساخت تجهیزات انتقال مواد دارد، چرا که انتخاب رولیک مناسب باعث کاهش اصطحلاک تجهیزات انتقالل مواد و بخصوص تسمه نقاله باربر می شود .

 

 


مطالب مرتبط
برخی از خدمات دلتاسنگ شگن

ما در میان رقبا،بهترین هستیم

کیفیت محصولات

سرلوحه ی ما در بازرگانی دلتاسنگ شکن،ارائه محصولات با کیفیت ، رضایت مشتری و ایجاد یک سابقه خوشنام می باشد

ضمانت محصول

هنگامی که از ما خرید می کنید خاطرجمع باشید.کیفیت محصولات ما ضمانت است،اما بازهم کنار شما تا لحظه آخر هستیم

بهترین مشاوره

در بازرگانی دلتاسنگ شکن،به صورت دقیق و بر اساس نیاز مشاوره می شوید،مشاوره ما رایگان است،حتی اگر خرید نکنید

تفاوت دلتاسنگ شکن در چیست؟

1 . ما مشتریان خود را در بالاترین اولویت قرار می دهیم.پس محصولات با کیفیت ارائه می دهیم و اگر نیاز باشد بهترین مشاوره را در اختیار آنها قرار داده و پس از خرید ، پشتیبانی دائمی به آنها هدیه می دهیم

ضمانت و پشتیبانی ما تایید شده است.کافی است پس از خرید مشکلی برای شما رخ دهد ، سریعا در کنار شما خواهیم بود و تا راه اندازی و خاطرجمعی شما ، کنارتان خواهیم ایستاد