جستجوی محصولات
تاریخ :۱۳۹۹/۱۱/۱۴
کد خبر :۱۲

خزندگان و مارمولک‌های گرمسیری با خون سبز

گینه نو زیستگاه گونه‌های بسیاری از مارمولک‌ها و خزندگان گرمسیری با خون سبز لیمویی است. به همین دلیل، زبان‌ها، ماهیچه‌ها و استخوان‌های این مارمولک‌ها همگی در طیف‌های مختلف سبز هستند.

این خزندگان مانند انسان دارای گلبول‌های قرمز غنی از هموگلوبین هستند، اما این گلبول‌ها برای همیشه دوام ندارند و هنگامی که تجزیه می‌شوند ترکیبی به نام بیلیوردین سنتز می‌شود که یک محصول رنگدانه سبز است. مهره داران این ترکیبات را برای اثرات مضر از گردش خارج می‌کنند. در حالی که، مارمولک‌ها مقدار بسیار بالایی از بیلیوردین در رگ‌های خود دارند که بیش از هموگلوبین است و باعث می‌شود خون آن‌ها سبز شود.

حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

ماهی تمساح یخی با خون شفاف

ماهی تمساح در آب‌های اقیانوس اطراف قطب جنوب، جایی در دمای زیر نقطه انجماد آب شیرین زندگی می‌کنند و می‌تواند هر مهره دار دیگری را از بین ببرد.

در آب‌های بسیار سرد، خون غنی از هموگلوبین می‌تواند به طور خطرناکی غلیظ شود. به همین دلیل، موجوداتی که در چنین شرایطی زندگی می‌کنند، گلبول قرمز ندارند، مانند ماهی تمساح یخی، که هیچ درصدی از گلبول‌های قرمز ندارند، که باعث می‌شود خون آن‌ها کاملا شفاف و بی رنگ شود!

 

حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

هشت پا و خرچنگ نعل اسب با خون آبی

بسیاری از موجودات خوشه دار از پروتئینی برای جایگزینی هموگلوبین به نام هموسیانین استفاده می‌کنند. هر دو پروتئین قادر به انتقال اکسیژن هستند. برخلاف هموگلوبین، هموسیانین به مس متصل می‌شود و نه آهن و باعث تغییر رنگ خون به جای قرمز به آبی می‌شود.

حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

لیست ارگانیسم‌های وابسته به هموسیانین طولانی است و شامل عنکبوت‌ها، عقرب‌ها و برخی از نرم تنان مانند هشت پا است. از آنجا که خرچنگ نعل اسب یک خرچنگ کاملاً پیشرفته نیست، بلکه یک خانواده عنکبوت است، همچنین دارای خون آبی است که سرشار از هموسیانین است.

حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

سوسک  با رنگ زرد خون

حشرات کوچک از جمله سوسک‌ها خون زرد دارند. دلیل این که این رنگ مشخص را دارند این است که اکثر حشرات اکسیژن را به شکلی متفاوت از انسان و موجودات مهره دار پردازش می‌کنند. در جایی که حشرات از ماده‌ای به نام همولنف برای انتقال اکسیژن به جای هموگلوبین که ماده‌ای زرد است استفاده می‌کنند.

حیواناتی با خون های رنگارنگ + عکس

کرم‌های خاکی

درست است که رنگ قرمز رنگ طبیعی خون کرم‌ها، مگس‌ها، کک‌ها، لارو‌ها و ... است، اما مشخصه‌ای که آن را از رنگ خون انسان متمایز می‌کند این است که هموگلوبین در داخل گلبول‌های قرمز خون وجود ندارد بلکه در مایعات بدن حل می‌شود.


مطالب مرتبط
رکورد مرتبطی یافت نگردید
برخی از خدمات دلتاسنگ شگن

ما در میان رقبا،بهترین هستیم

کیفیت محصولات

سرلوحه ی ما در بازرگانی دلتاسنگ شکن،ارائه محصولات با کیفیت ، رضایت مشتری و ایجاد یک سابقه خوشنام می باشد

ضمانت محصول

هنگامی که از ما خرید می کنید خاطرجمع باشید.کیفیت محصولات ما ضمانت است،اما بازهم کنار شما تا لحظه آخر هستیم

بهترین مشاوره

در بازرگانی دلتاسنگ شکن،به صورت دقیق و بر اساس نیاز مشاوره می شوید،مشاوره ما رایگان است،حتی اگر خرید نکنید

تفاوت دلتاسنگ شکن در چیست؟

1 . ما مشتریان خود را در بالاترین اولویت قرار می دهیم.پس محصولات با کیفیت ارائه می دهیم و اگر نیاز باشد بهترین مشاوره را در اختیار آنها قرار داده و پس از خرید ، پشتیبانی دائمی به آنها هدیه می دهیم

ضمانت و پشتیبانی ما تایید شده است.کافی است پس از خرید مشکلی برای شما رخ دهد ، سریعا در کنار شما خواهیم بود و تا راه اندازی و خاطرجمعی شما ، کنارتان خواهیم ایستاد